10 התזונה הבריאה הטובה ביותר לשיער

סלמון לברק

דגים כמו סלמון, סרדינים ומקרל עמוסים בחומצות שומן בריאות אומגה 3. הגוף שלך לא יכול לייצר את השומנים הבריאים האלה, אז אתה צריך לקבל אותם ממזון או תוספי מזון. הם עוזרים להגן עליך מפני מחלות, אבל הגוף שלך צריך אותם גם כדי להצמיח שיער ולשמור עליו מבריק ומלא.

גדל עם יוגורט יווני

הוא עמוס בחלבון, אבן הבניין של המנעולים שלך. ליוגורט יווני יש גם מרכיב המסייע בזרימת הדם לקרקפת ולצמיחת שיער. זה נקרא ויטמין B5 (הידוע כחומצה פנטותנית) והוא עשוי אפילו לעזור נגד דילול ונשירת שיער. אתה עשוי לזהות חומצה פנטותנית כמרכיב בתוויות מוצרי השיער והטיפוח שלך.

גדל עם יוגורט יווני

תרד לקרב שיער שביר

כמו כל כך הרבה ירקות עליים ירוקים כהים, תרד מלא בחומרים מזינים מדהימים. יש בו טונות של ויטמין A, בתוספת ברזל, בטא קרוטן, חומצה פולית וויטמין C. אלה פועלים יחד לקרקפת ולרעמה בריאה. הם שומרים על לחות השיער שלך כך שהוא לא נשבר. רוצה לערבב את זה קצת? קייל הוא עוד בחירה ירוקה נהדרת.

גויאבה למניעת שבירה

פרי טרופי זה שופע ויטמין C. הוא מגן על השיער שלך מפני שבירה. בכוס אחת של גויאבה יש 377 מיליגרם של ויטמין C. זה יותר מפי ארבעה מהכמות היומית המינימלית המומלצת. מַעֲנָק!

דגנים מועשרים בברזל למניעת אובדן

קבלת מעט מדי ברזל עלולה להוביל לנשירת שיער. אבל אתה יכול למצוא את החומר התזונתי החשוב הזה בדגנים מועשרים, דגנים ופסטות, ובפולי סויה ועדשים. בבשר בקר, במיוחד בבשר איברים כמו כבד, יש הרבה ממנו. גם רכיכות וירוקים עלים כהים.

עופות רזה לעובי

כאשר אתה לא מקבל מספיק חלבון, צמיחת השיער "נחה". מכיוון שהוא מפסיק ושערות ישנות יותר נושרות, אתה יכול לנשיר שיער. כדי לקבל חלבון מבשר, בחר אפשרויות רזות כמו עוף או הודו, שיש בהן פחות שומן רווי ממקורות כמו בשר בקר וחזיר.

בטטה כדי להילחם במנעולים עמומים

יש לך שיער יבש שאיבד את הברק שלו? בטטות מלאות בנוגד חמצון טוב בשבילך בשם בטא קרוטן. הגוף שלך הופך בטא קרוטן לוויטמין A. זה עוזר להגן מפני שיער יבש ועמום. זה גם מעודד את הבלוטות בקרקפת שלך ליצור נוזל שמנוני בשם סבום שמונע מהשיער להתייבש. אתה יכול גם למצוא בטא קרוטן בירקות כתומים אחרים כמו גזר, דלעת, מלון ומנגו.

בטטה כדי להילחם במנעולים עמומים

קינמון למחזור

פזרו את התבלין הזה על שיבולת השועל, הטוסט ובקפה שלכם. זה עוזר לזרימת הדם, הנקרא גם מחזור הדם. זה מה שמביא חמצן וחומרים מזינים לזקיקי השיער שלך.

ביצים לצמיחה

בסיסי החלבון והברזל שלך מכוסים כשאתה אוכל ביצים. הם עשירים בויטמין B הנקרא ביוטין שעוזר לשיער לצמוח. חוסר בוויטמין זה עלול להוביל לנשירת שיער. ביוטין גם עוזר לחזק ציפורניים שבירות.

צדפות למלאות

אלה עשירים באבץ. כאשר אין לך מספיק מהמינרל הזה בתזונה שלך, אתה יכול לסבול מנשירת שיער – אפילו בריסים שלך. תאים הבונים שיער מסתמכים על אבץ כדי לעזור להם לעבוד הכי קשה. אתה יכול למצוא את המינרל הזה גם בבשר בקר, סרטנים, לובסטר ודגנים מועשרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן