איך לתקן את השיער שלך

מתמודדים עם קצוות מפוצלים, מרקם דמוי קש, קרזול או שבירה מוגברת? אלו הם סימנים נפוצים לשיער פגום. למד כיצד לתקן שיער פגום באמצעות שינויים פשוטים בשגרת טיפוח השיער, מוצרים מוכחים וטיפולי לילה כדי לתת לשיער שלך את ה-TLC הנוסף שהוא צריך.

למד כיצד לתקן שיער פגום

קשה להימנע משיער פגום עם תקני היופי של היום. בין אם זה עיבוד כימי, עיצוב יומיומי עם כלים חמים, או טיפול כללי מחוספס בקווצות שלך, קל להדהים לפגוע בשיער בריא עם שגרה לא מזיקה לכאורה.

אבל בעוד ששגרת טיפוח השיער וההרגלים הנוכחיים שלך אולי הותירו את הרעמה שלך קצת יותר גרועה עבור הבלאי, יש (למרבה המזל) המון דרכים להילחם בנזק ולהפוך אותו.

מדריך זה מקל להתחיל לתקן נזקים ולפתור את הפוטנציאל של הרעמה שלך עם שיטות ומוצרים פשוטים שמזינים, בונים מחדש ומלחות אפילו את השיער הפגוע ביותר.

שיער פגום

כיצד לתקן שיער פגום: 10 טיפולים לתיקון והיפוך נזקים

תיקון שיער פגום אינו קל ואי אפשר לצפות שהשיער שלך יתאושש משנים של נזק בן לילה. אבל האם אתה יכול לתקן שיער פגום מבלי לקצר אותו? בהחלט, כשאתה חמוש בתוכנית יעילה לתיקון נזקים.

עיבוד השלבים והמוצרים האלה לתוך השגרה שלך יהפוך במהירות להרגל שאתה לא רוצה לשבור.

אתה תתחיל לראות תוצאות חיוביות וסימני נזק מופחתים מיד כאשר אתה משתמש בשיטות ובמוצרים אלה כדי לטפל בשיער הפגום שלך. וכל ניצחון קטן יחזק את הנחישות שלך להמשיך לטפל טוב יותר בשיער שלך.

לאחר שתגזור את מקורות הנזק העיקריים משגרת טיפוח השיער שלך ותתחיל להיות מודע לתת לקווצות שלך את מה שהם משתוקקים, אתה תהיה בדרך לרעמה בריאה וזורמת היישר מפרסומת שמפו.

הטיפולים, המוצרים והטכניקות שאתה רואה להלן הם המפתחות לתיקון ותיקון שיער פגום. אתה יכול לבחור כל אחד שמרגיש כמו מתאים לך, אבל קבל את העצה שלנו ואל תדלג על הצעד הראשון – לא משנה כמה אתה מפחד מזה. בואו נתחיל!

1. התחל עם חיתוך להסרת קצוות מפוצלים

אם נמנעת מלגזום את הקצוות הפגומים או המפוצלים שלך כי אתה רוצה להצמיח את השיער שלך, "קצץ" היא העצה שממנה חששת. אבל אי אפשר לתקן קצוות מפוצלים לצמיתות, לא משנה מהי מסכת הנס או השיער הזה. תביעות טיפול. הדרך היחידה לתקן אותם היא לחתוך אותם.

התחל עם חיתוך להסרת קצוות מפוצלים

על ידי ביצוע חיתוך כדי להפיל את הקצוות המפוצלים, הפגועים או השבריריים שלך, אתה מתחיל את המסע שלך לתיקון הנזקים ברגל ימין. ללא קצוות מפוצלים יבשים ומקורזלים שיכבידו אותך, תוכל לראות תוצאות מהר יותר ולהבחין בשיפור מיידי בעובי הכללי, בבריאות ובמרקם של השיער שלך.

2. מצב עמוק מדי שבוע להחדרת לחות לשיער פגום

אתה צריך לטגן עמוק את השיער פעם בשבוע אם אתה רואה סימנים של יובש ונזקים. מיזוג עמוק הוא אחת הדרכים המועדפות עלינו להילחם בנזק מכיוון שתראה ותרגיש את התוצאות באופן מיידי.

בעוד שטיפול מיזוג עמוק אחד לא יתקן שיער פגום, הוא בהחלט יעזור להסוות את סימני הנזק על ידי לחות ולחות עמוקה כדי להפוך אותם לשמנמנים ורכים יותר. כדי לטפל בשיער פגום בצורה עמוקה, חפש טיפול מיזוג (אל תשתמש במרכך הרגיל שלך) שיוכל לחדור לקווצות ולאטום לחות לתוצאות ארוכות טווח.

לחלופין, אתה יכול לערבב קוקטייל מיזוג עמוק טבעי משלך עם מרכיבים מהמטבח שלך! נסה כל אחד משילובי ההזנה הבאים למצב עמוק של גדילים פגומים. אבוקדו ובננות הם חלק ממרכיבי הבסיס הטובים ביותר להתחיל איתם.

3. נצל את היתרונות של הזנה של שמנים טבעיים לצמיחה

תיקון נזקים יכול להיות קל כמו מריחה של מעט שמן על הגדילים המוחלשים שלך כמה פעמים בכל שבוע. בעוד שכמעט כל סוג של שמן טבעי יעבוד, תראה יתרונות תיקון מהירים יותר כאשר אתה משתמש באחד מ-6 השמנים הטבעיים שנחקרו קלינית לצמיחת שיער.

הרשימה כוללת שמן ארגן, שמן קוקוס, שמן המפ, שמן זרעי דלעת, שמנים אתריים (במיוחד לבנדר ורוזמרין), שמן שומשום ושמן תמצית זנב סוס. כל אחד מהשמנים הללו יסייע בתיקון נזקים על ידי חדירת ציר השיער וגדילי לחות מ מבפנים החוצה. שמן יכול גם לאטום כל לחות קיימת לתוך הגדיל על ידי מניעת התאדותו.

נצל את היתרונות של הזנה של שמנים טבעיים לצמיחה

לכל שמן יש תכונות ויתרונות ייחודיים, אבל בדרך כלל, הם מכילים חומצות שומן מזינות, ויטמינים, מינרלים וחומרי הזנה שיכולים לחזק ולהעניק לחות לשיער פגום. חלק מהשמנים ברשימה פועלים כנוגדי חמצון, מונעים רדיקלים חופשיים שמחלישים עוד יותר להזיק לשיער. חלקם מקדמים צמיחת שיער מהירה וחזקה יותר על ידי איזון רמות ההורמונים – מושלם אם אתה מקווה להשיג הרבה צמיחה בריאה ונטולת נזקים.

4. השתמש במסכת שיער מיוחדת כדי להילחם בסימני נזק

שיער פגום זקוק ל-TLC נוסף, ותפיסת מסכה שנוסחה במיוחד לתיקון והחלקת שיער פגום היא אחת הדרכים הקלות ביותר להחזיר את סימני הנזק.

כאשר אתה משתמש במסכה לשיער פגום, אתה מטפל בשיער שלך בלחות מזינה בתוספת חלבון מתקן נזק ומרכיבים מחליקים. יש המון אפשרויות בחוץ, אבל אם אתה מחפש מסכות שיער עם ביקורות מעולות של לקוחות, נסה כל אחת מהאפשרויות הבאות.

אנחנו אוהבים את מסכת השיער הארוך של Marc Anthony Grow לשיער פגום יבש לשיער פגום. הוא מכיל חלבון שעבר הידרוליזה, שמתפרק למולקולות זעירות קטנות מספיק כדי לחדור לקווצות שיער ולמלא חללים שבהם התרחש אובדן חלבון.זו אינה מסכת לחות מסורתית לשיער פגום – במקום זאת, היא מתמקדת בתיקון קשרי החלבון בשיער כדי לחזק אותו ולהפחית בליה. אם יובש הוא הדאגה העיקרית שלך, אופציה מצוינת היא מסיכת שיער אינטנסיבית של SheaMoisture Manuka ו-Marula Oil.

5. שנה את שגרת הכביסה שלך

אם אתה שוטף את השיער שלך כל יום, אתה גורם נזק מיותר לשיער שלך. סולפטים חריפים בשמפו רבים יכולים גם להחמיר את הנזק הקיים. למרבה המזל, ביצוע כמה שינויים פשוטים בשגרת הכביסה שלך יכול לעזור לך להפחית את סימני הנזק שאתה מתמודד איתם:

נסה שטיפה מוקדמת או קקי קדם (מיזוג לפני ואחרי שמפו) כדי להגן טוב יותר על השיער שלך ולהימנע מהפשטת השמנים הטבעיים שלך.

שנה את שגרת הכביסה שלך

עבור לשמפו עדין נטול סולפטים כדי למנוע את הכפיפת השיער שלך לנתרן לאוריל סולפט חריף (SLS).

הימנע מחטיפת שיער כל יום. שאפו לשטוף רק פעם עד 3 פעמים בשבוע כדי לקבל יתרונות הלחות מהסבום הטבעי (שמן).

6. קח הפסקה מעיבוד כימי

נזק כימי כתוצאה מצביעה, הלבנה, הדגשה, סלסול או הרפיה של השיער שלך מחליש מאוד ומייבש את השיער שלך. אם עיבדת את שיערך כימי במשך זמן מה, או אם נותרה סשן הלבנה גב אל גב השיער שלך קצת מטוגן, אתה צריך להפסיק את כל התהליכים הכימיים לזמן מה.

מתן זמן השבתה לשיער שלך בין טיפולים כימיים מזיקים הוא חיוני ותעניק לשיער שלך זמן נוסף להתבגר. בכל פעם שאתה מבצע שינוי כימי במבנה השיער שלך, זה כמו להתחיל בחזרה מהנקודה הראשונה מבחינת הנזק. סלסולים, מרגיעים, צבע ואקונומיקה כולם מאלצים את שכבת הקוטיקולה של השיער שלך להיפתח.

7. לדרוך בזהירות עם חום

נזקי חום ישאירו את שיערך חלש, יבש ומקורזל. כלים חמים הם אחד המקורות הנפוצים ביותר לנזקי חום, כך שאם אתה מעצב את השיער שלך עם מגהץ מסתלסל או מגהץ שטוח מדי יום או מספר פעמים בשבוע, אתה צריך לדרוך בזהירות מכאן והלאה.

אפילו מייבשי שיער יכולים להיות מקור לנזקי חום – במיוחד אם אתה משתמש במייבש זול בחום גבוה. הדרך הטובה ביותר לשלוט ולמנוע נזקי חום היא הימנעות מעיצוב חום ומייבוש מכה בכל פעם שאתה יכול תוך מתן זמן לשיער שלך להתאושש מהנזק.

ייבוש אוויר הוא הרבה יותר טוב לשיער שלך ויש המון דרכים חמודות ליצור תלתלים חסרי חום בזמן שאתה מחוץ לכלים החמים. כאשר אתם מתכננים לחמם סגנון או לייבש, ודא שיש לך תרסיס טוב להגנה מפני חום בהישג יד.

מכשירי עיצוב שיער וסגנונות שיער

8. שינה חכמה יותר עם ציפית סאטן

יש לטפל בשיער פגום בעדינות ובזהירות ככל האפשר כדי למנוע שבירה. באופן מפתיע, חומר הציפית שלך יכול לעשות הבדל גדול! החלפת ציפית הכותנה שלך לציפית סאטן או משי תהיה עדינה הרבה יותר לשיער שלך ותשאיר אותו חלק וללא סבוכים בבקרים. ציפיות סאטן מאפשרות לשיער שלך להחליק על פני המשטח החלקלק בזמן שאתה ישן.

זה מפחית את הנזק הפיזי לגדילים שלך כתוצאה ממשיכה וסבך (מה שעלול להוביל לצחצוח אגרסיבי כדי להסיר ולפגוע עוד יותר בשיער שלך). יתרון נוסף של מעבר לציפית סאטן הוא לחות מוגברת. אם אתה משתמש במוצרי לחות לתיקון נזקים כדי להגן ולהזין את המנעולים שלך, ציפית כותנה תספוג הרבה מהמוצר ותשאיר את השיער שלך יבש. ציפיות סאטן לא סופגות מוצרי לחות כמו כותנה, אז יותר מהמוצרים דברים טובים נשארים על השיער שלך, לא על הכרית.

9. התאם את הרגלי צחצוח השיער שלך

כאשר אתה במצב תיקון נזקים, ביצוע אפילו שינויים קטנים בשגרת טיפוח השיער וההרגלים היומיומיים שלך יכול לעשות הבדל גדול. שים לב להרגלי צחצוח השיער שלך כדי להבטיח שאינך גורם נזק על בסיס יומיומי בכל שבץ.

לעולם אל תצחצח את השיער שלך כשהוא רטוב. שיער רטוב הוא אלסטי ונמתח יותר משיער יבש, כך שהרבה יותר קל לשבור שיער כשהוא רטוב. כדי למנוע שבירה מוגזמת כאשר יש לך שיער פגום, צחצח את השיער שלך רק בזמן שהוא יבש. אם אתה חייב לצחצח בזמן שהוא רטוב, בחר במקום זאת במסרק בעל שיניים רחבות כדי למנוע משיכת גדילים.

עבור למברשת זיפי חזיר.

  אם יש לך שיער חלק או מעט גלי, מעבר למברשת זיפי חזיר יכול לעזור לך לשפר את בריאות השיער שלך ולתקן נזקים קיימים. זיפי חזיר מושכים את השמנים הטבעיים של הקרקפת שלך לאורך כל קווצת השיער עבור לחות טובה יותר והגנה מפני נזק פיזי. הזיפים הרכים יותר גם לא יתפסו או ימשכו את השיער שלך כמו זיפי ניילון קשים יותר.

מברשת זיפי חזיר

10. התחל לקחת תוסף צמיחת שיער

כאשר אתה יכול לראות ולהרגיש סימנים ברורים של נזק בשיער שלך, זה רעיון טוב להתחיל לקחת תוסף צמיחת שיער כדי להתחיל לתקן חלק מהנזק הזה. תוספי צמיחת שיער כמו Folexin מכילים ויטמינים ומינרלים חיוניים שהגוף שלך צריך כדי לצמוח. לחזק שיער.

זה אפילו טוב יותר אם אתה לוקח תוסף המכיל תמציות בוטניות מווסתות הורמונים שהוכחו כמגבירות את צמיחת השיער והופכות את השיער לחזק ובריא יותר. נסה את תוסף הגדילה Folexin כדי לקבל מנה יומית של חומרים מזינים מחזקים שעוזרים להכניס את הזקיקים שלך למצב גדילה ותיקון. השיער שלך יהיה חזק יותר, ירגיש רך יותר, יתחיל למלא אזורים דלילים, ויראה בריא מתמיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן